Dersimli Bir Kız Sevdim

15.05 TL. "İki kişilik yalnızlıktı yaşadığımız. Büyük bir zaman kitlesinden kısa bir kesitti bize tahsis edilen süre. Yalçın dağın zirvesine kement atan dağcılar gibiydik.

Responsive image
YAZAR
Celal Demir
DOSYA BOYUTU
2,67 MB
YAYIN TARIHI
2017
DIL
Türkçe
ISBN
9786051488844

PDF formatında Dersimli Bir Kız Sevdim. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Dersimli Bir Kız Sevdim kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Tunceli'de yaşanan Alevi-Sünni ayrıştırmasının farklı kulvarlarda, farklı ifade şekillerinde dahi dile getirilmiş olması ve öteden beri süre gelen PKK terörünün her aşamada kendisini hissettiriyor olması gözlerden kaçmıyor. Göze çarpan bu tür olumsuzlukların yaşanan bir aşka hiçbir şekilde engel olamaması, liseli iki gencin kendilerini aşan büyük aşklarının yüreklerde yer bulması, kendi kültürünü benimseyen ve bunu olduğu gibi özümseyen Zilan ile bu kültüre yabancı olan Sinan'ın kültür farklılıklarına, kendisini ve ailesini zor durumlara düşürecek olmasına hatta okuldan ihraç edilmesine rağmen vaz geçmemesi kendine has bir üslupla anlatılıyor. Ergenlik çağında bağlı olduğu arkadaşlarından uzak düşen Sinan, Zilan ile karşılaştıktan sonra yaşadığı gelgitlerden kurtulabilecek miydi? Efkârlı günleri birbirini kovalarken, tehlikeli hadiselerle burun buruna gelen Sinan, bu zorlukları aşabilecek miydi? Düştüğü karanlıklardan tek başına aydınlığa çıkabilecek miydi? İnancının ilkelerini boş verip değerlerinden vaz mı geçecekti, yoksa onlara sıkı sıkıya sarılıp Zilan'ı da yanına alarak erdemli bir hayatı mı seçecekti? Ahlaklı yaşamayı şiar edinmiş Haluk ve ailesinin mücadelesini okurken, kendinizden izler görecek, cevapsız kalmış sorularınıza cevap bulacaksınız… (Tanıtım Bülteninden) 


Dersimli bir kız sevdim. Süre. 00:07.